Eleccions presidencials del 2012, resum electoral i popular

Aquesta taula proporciona informació sobre els resultats electorals entre el demòcrata Barack Obama i el republicà Mitt Romney

Principals candidats a president i vicepresident:
Demòcrata? Barack Obama; Joseph Biden (guanyador)
Republicà? Mitt Romney; Paul Ryan



Barack ObamaMitt RomneyVots electorals
popular
votar
%popular
votar
%DR
Alabama 793,620el 38%1.252.453el 61%9
Alaska 102,13841136,848553
Arizona 930,669441.143.0515411
Arkansas 392,40137644,784616
Califòrnia 6.493.924594.202.1273855
Colorado 1.238.490511.125.391479
Connecticut 912,53158631,432407
Delaware 242,54759165,476403
Districte de Columbia222,3329117,33773
Florida 4.235.270504.162.0814929
Geòrgia 1.761.761452.070.2215316
Hawaii 303,09071119,494284
Idaho 212,56033420,750654
Illinois 2.916.811572.090.1164120
Indiana 1.140.425441.412.6205411
Iowa 816,42952727,928466
Kansas 427,91838678,719606
Kentucky 679,340381.087.127618
Louisiana 808,496411.152.460588
Maine 397,75456290,437414
Maryland 1.527.68662904,9703710
Massachusetts 1.901.276611.178.2453812
Michigan 2.561.911542.112.6734517
Minnesota 1.547.668531.321.5754510
Mississipí 528,26044674,302566
Missouri 1.215.031441.478.9615410
Montana 200,48942264,974553
Nebraska 289,15438446,039614
Nevada 528,80152462,422466
Nova Hampshire 368,52952327,870464
Nova Jersey 1.960.744581.383.2334114
Nou Mèxic 408,31253331,915435
Nova York 3.875.826632.226.6373629
Carolina del Nord 2.178.388482.275.8535115
Dakota del Nord 124,49039187,586593
Ohio 2.697.260502.593.7794818
Oklahoma 442,64733889,372677
Oregon 937,32154733,743437
Pennsilvània 2.907.448522.619.5834720
Rhode Island 274,34263155,355364
Carolina del Sud 845,756441.049.507559
Dakota del Sud 144,98840210,541583
Tennessee 953,043391.453.0975911
Texas 3.294.440414.555.7995738
Utah 251,81325740,600736
Vermont 199,2596792,700313
Virgínia 1.905.528511.789.6184813
Washington 1.620.432561.210.3694212
Virgínia Occidental 234,92536412,406625
Wisconsin 1.613.950531.408.7464610
Wyoming 68,78028170,265693
total 62.611.250 51 59.134.475 48 332 206
NOTA: Total de vots electorals = 538. Total de vots necessaris per guanyar = 270. Els percentatges poden no sumar fins al 100% a causa de l’arrodoniment i altres candidats. Font: les xifres provenen del New York Times i CNN. Població en edat de votar (Projecte Electoral dels Estats Units per al novembre de 2012): 231.229.580
El nombre estimat de votants a les eleccions del 2012 va ser de 122.842.626.
Terminis d’inscripció d’electors i horaris de votació Vots per col·legi electoral per estat, eleccions presidencials de 2012 .com / us / government / 2012-presidential-election-vote-summary.html